Czy sześciolatek może być przestępcą seksualnym?

Poranki często zaczynam od kawy przy TVN24, przyznaję: od tego można się uzależnić 😉 Dziś wiadomo: Ukraina, furiat z BMW w Katowicach i… sześciolatek, któremu władze szkoły wysmarowały w papierach: winny napaści seksualnej. Zaraz, zaraz… Wróć! Że co? Że komu?!

Ulżyło mi nieco, gdy usłyszałam, że rzecz działa się w Stanach Zjednoczonych, bo po pierwsze daleko, po drugie od lat niezmiennym pozostaje mój dystans wobec wszelkiej maści dziwactw kultury amerykańskiej.

Jako, że zbrodnia straszliwą była, w trybie natychmiastowym podjęto dalece idące kroki. Jak można wszak dopuścić, żeby sześcioletni chłopiec podszedł niespodziewanie do swojej koleżanki i… aż wstyd powiedzieć: dał jej całusa w rękę? Co za degenerat!

Ręce mi opadają, słów brak. Czy dorośli naprawdę muszą przelewać swoje frustracje seksualne i takie też obsesje na dzieci? Matka chłopca wyznała do kamery, że dziecko nie tylko nie pojmuje całego zamieszania, ale dopiero teraz zaczyna zadawać pytania dotyczące seksu.

Fakt: wielowiekowe tabu dotyczące ludzkiej płciowości i erotycznej natury człowieka nie wyszło naszej kulturze na dobre. Warto jednak zadać sobie pytanie o drogę do znalezienia złotego środka pomiędzy wszechobecną, otaczającą nas wkoło erotyzacją codzienności, między kapiącą z billboardów i ekranów telewizorów golizną a obsesją na tle naruszania dystansu w kontaktach związanych z naturalną interakcją międzyludzką. Sytuacje takie, jak przywołana, nad wyraz jaskrawo ukazują schizofreniczną dwoistość naszej kultury. Owszem, nie czyńmy tabu z patologii, jakie działy i dzieją się często w czterech ścianach, ale nie zabijajmy w naszych dzieciach nie tylko ludzkich odruchów wzajemnej życzliwości, ale i naturalnego procesu dojrzewania do własnej płciowości.

Moja czteroletnia Maryś wyznała mi wczoraj, że jeden z jej przedszkolnych kolegów kilka dni temu prosił wszystkie dziewczynki o rękę i dawał każdej przy tym całusa. Jeśli takie zachowanie wymaga podjęcia interwencji, to proponuję powołać specjalne organy ścigania małoletnich przestępców seksualnych. Oj, będą mieli żniwo podczas wszystkich wycieczek szkolnych. O koloniach, obozach wypoczynkowych strach wspomnieć…

 8bf129e0-62b8-11e3-aa18-0025b511229e

Foto: www.tvn24.pl