Chcesz poznać swoje dziecko? Daj się zaskoczyć!

Każdemu z rodziców wydaje się, że zna swoje dziecko jak nikt inny. W rzeczywistości bywa różnie. Wszak każdy z nas nie raz, nie dwa był solidnie zaskoczony, gdy obserwował malucha podczas zabawy z innymi maluchami.

Chciałam Wam zaproponować świetną zabawę z pociechami, która pozwala się lepiej poznać, dostrzec czym żyje nasze dziecko, co zajmuje jego myśli itp. Bawić można się wszędzie i w każdych warunkach. Być może niektórzy z rodziców znają zasady gry, bo faktycznie wydaje się być ona stara jak świat 😉 O co chodzi? Pamiętacie grę w skojarzenia? Zabawę zaczyna dowolna osoba proponując wymyślone słowo (np. spacer). Kolejna podaje słowo, rzecz, zwierzę…, które budzi skojarzenia z podanym wcześniej terminem (np. park). Zasadność skojarzeń nie ma tu większego znaczenia. Swoją drogą absurdalność pewnych konotacji może być naprawdę zabawna.

Jak to wygląda u nas? Cóż, dowiedzieliśmy się Maryś patrzy na naszą rodzinę. Mama kojarzy się (dzięki Bogu! ;)) z przytulaniem, tata ze skokami narciarskimi, a Franio z… kupą…